• Wpisów: 277
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 19:42
  • Licznik odwiedzin: 39 032 / 1707 dni
 
dovelodo
 
Witam, witam :D
Jak pisałam w poprzednim wpisie, dzisiaj opisze książkę Thomasa Morgensterna "Moja walka o każdy metr". Jednak zanim do tego przejdę.
Niestety już za parę dni muszę wrócic do szkoły po dwutygodniowym wolnym, czyli feriach. Więc następny wpis pojawi się może za dwa tygodnie, trzy, a nawet miesiąc, czy dwa. Jednak postaram się wchodzic na blog i odczytywac Wasze wiadomosci i komentowac :D Ogólnie będę dostępna na blogu :D Chociaż znając mnie to różnie.

No dobra możemy przejśc do głównego celu o to tego wpisu :D
Książka Morgensterna została wydana jakiś rok temu. Jednak ja zamówiłam ją sobie dopiero 1,5 tygodnia temu.
Przyznam, że jest to dośc ciekawa książka, którą warto przeczytac. Nie jest to dokładny opis jego życia, ale życia po wypadku. Oczywiście jest wspomniane o dzieciństwie, o wszystkich wypadkach w karierze skoczka (a miał ich sporo), życiu prywatnym (córce Lilly) oraz relacjach pomiędzy skoczkami, a dokładnie Gregorem Schlierenzauerem. Główny opis jednak skupia się na wrócenia do zdrowia po wypadku w niecały miesiąc, by móc wystartowac w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.
Tłumaczy również dlaczego postanowił zakończyc karierę.

Tu filmik z ostatniego wypadku ->


Oraz okładka (zdjęcie z internetu) ->

ksiązka morgiego.jpg


Książka jest naprawdę warta przeczytania!
Jeśli jesteś fanem skoków narciarskich ta książka jest strzałem w dziesiątkę. Chociaż ma ok. 230 stron, czyta się ją bardzo szybko!

No to na tyle w tym temacie :D

A, więc zrobiłam taką wykreślankę ze skoczkami. Jest ich dosyc dużo, więc odpadanie po jednym zajęło by dużo czasu. Będzie taka inna forma podzielona na 3 etapy.
1 etap - Każda osoba wybiera trzech skoczków (jeśli ktoś ich nie zna, może wybrac np. wg. najładniejszy, czy coś w tym stylu ;) ).
2 etap - z wybranych sześciu, robię wykreślankę.
3 etap - spośród dwóch wybieramy zwycięzce.


skokki w.jpg


Starałam się wybrac tych co są znani :D

Edit: 15- to Taku Takeuchi.


No i na koniec muzyczka :*


Do następnego! :)
Aktualnie odwiedzin: 32 164

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego