• Wpisów: 277
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 19:42
  • Licznik odwiedzin: 39 398 / 1744 dni
 
dovelodo
 
Witajcie!!
Po temacie w tytule możecie się w sumie domyślic o czym będzie ten wpis, czyli... Światowe Dni Młodzieży.

Jak na razie nie spotkałam na pingerze tego tematu, ale jeśli ktoś znalazł może napisac w komentarzu lub wysłac na priv ;)
Na początku ten temat nie wzbudzał we mnie jakiegoś wielkiego zainteresowania, chodź słyszałam o nim wiele razy w kościele. Do czasu początku zeszłego tygodnia, ksiądz ogłosił oficjalny plan u nas w parafii... my gościliśmy Czechów, chodź nie  miałam z nimi dużej styczności, (w przeciwieństwie do mojej siostry) to widziałam u nich tą radośc, tą wiarę... umieli też się bawic. Byli zaledwie 3 dni to polały się łzy w pożegnaniu... Ja osobiście do Krakowa mało nie mam :/
Gdy teraz patrze w tv na te wszystkie wiadomości, na tę radośc, prawie wszystkie narodowości świata  to nawet przechodzi myśl o zamachach i wszystkich niebezpieczeństwach. Nawet znana z roli Francesci z serialu "Violetty" Lodovica Comello wstawiła zdjęcie:

sdm.jpg


Już w niedziele zostanie ogłoszone kolejne miejsce tego święta! :)
I bym zapomniała !
Światowe Dni Młodzieży  - powstały za sprawą Jana Pawła II. Polega na spotkaniu się głównie młodzieży wierzących w Boga w jednym miejscu. Na to miejsce przyjeżdża papież.

Zdanie przewodnie -
sm.jpg


A Wy jaki kraj gościliście??
Czy ktoś z Waszych znajomych wyjechał tam, czy wybiera się na weekend ??

Tu macie hymn tej uroczystości:


Do następnego! :*
Aktualnie odwiedzin: 27 569

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego